Členské obce
Mezilesí

Mezilesí

Podle čeho získala svůj původní název obec, ležící cca 10 km severozápadně od Pacova, mezi Načeradcem a Pacovem snad ani připomínat nemusíme. Obec Mezilesí leží ve výšce cca 650 m n. m. a trvale zde žije cca 127 obyvatel.

Informace o obci

První doložená písemná zmínka o Mezilesí je z počátku 14. století. K historickým památkám v Mezilesí patří zejména původně gotický kostel sv. Jakuba Většího, který najdete na kopci, na severní straně obce. Kostel byl dvakrát přestavován a dnešní podobu získal v 19. století.

K obci patří také místní části Holýšov a Zelená Ves. Pro mnohé chovatele je známá zvláště místní část Holýšov svojí kachní farmou a sádkami ryb.

Nadějí do budoucna pro další rozvoj Mezilesí je fakt, že zde přibývají mladé rodiny, které se aktivně zapojují do činností v obci.

Ze zájmových spolků funguje v obci Sdružení dobrovolných hasičů. V dnešní době pracuje část obyvatel v Lukavci v DDL a v zemědělském družstvu, ostatní obyvatelé dojíždějí za prací do Pacova či Pelhřimova. Děti dojíždějí do školy v Lukavci.


  • Starosta: Jana Holadová
  • Telefon: 565 445 293, 602 410 460
  • E-mail: mezilesi@tiscali.cz
  • Web: www.obecmezilesi.cz
  • Adresa: Obecní úřad Mezilesí, Mezilesí 14, 395 01 Pacov